يکشنبه ١٠ مرداد ١٤٠٠
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
آیا از اطلاعت موجود در سایت رضایت دارید؟

بلی
خیر

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

پرداخت معوقات كارانه و فوق‌العاده‌هاي ويژه به بخش درمان كشور

۵۷۰۰ ميليارد تومان به عنوان معوقات كارانه و ۵ هزار و ۶۵۰ ميليارد تومان براي فوق‌العاده‌هاي ويژه به بخش درمان كشور پرداخت شده است

به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، وي در پاسخ به سوالات نمايندگان درباره علت تاخير در پرداخت كارانه كادر بهداشت و درمان، يادآورشد كه «كارانه» بايد از محل درآمد اختصاصي دانشگاه و ظرفيت و هزينه‌هاي جاري بيمارستان‌ها و كادر درمان از جمله پزشك و پرستار به عنوان حق العمل به كادر درمان اختصاص يابد. اما از آنجا كه شيوع ويروس كرونا منجر به كاهش درآمد اختصاصي دانشگاه‌ها شده است، سازمان برنامه و بودجه در راستاي حمايت از كادر درمان و ارتقاي انگيزه آنان، خود را مكلف به تامين آن مي‌داند تا از محل بودجه عمومي، اعتبار كارانه آنان را تامين و از طريق پرداخت به سازمان‌هاي بيمه‌گر يا پرداخت مستقيم به وزارت بهداشت بر اساس شاخص‌هاي مورد عمل توزيع كند.
به گفته دكتر عوض‌پور،  بر اساس اظهارات نمايندگان وزارت بهداشت و درمان در اين جلسه، سازمان برنامه و بودجه كشور در سه نوبت مبلغ ۵۷۰۰ ميليارد تومان را مشخصا به عنوان پرداخت معوقات كادر درمان علوم پزشكي در اختيار وزارت بهداشت و درمان و سازمان بيمه سلامت قرار داده است.
رئيس امور سلامت و رفاه اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور تاكيد كرد: انتظار مي‌رود اين مبلغ سريعتر بين دانشگاه‌ها و كادر درمان توزيع شود.
وي همچنين اضافه كرد كه سازمان برنامه و بودجه كشور مصمم است كل كارانه‌هاي معوق كادر درمان را در ماه‌هاي پيش‌رو طبق تاكيد دكتر نوبخت رياست اين سازمان، پرداخت كند.
عوض‌پور با اشاره به اينكه در بخشي از اين جلسه به موضوع پرداخت حقوق و مزاياي پرسنل دانشگاهاي علوم پزشكي سراسر كشور اشاره شده بود؛ گفت: سازمان برنامه و بودجه كشور ضمن افزايش ضريب ۱۵ درصد سنواتي، نسبت به تامين اعتبار به منظور اعمال افزايش تا ۵۰ درصد فوق العاده موضوع ماده ۶۸ قانون مديريت خدمات كشوري اعتبار لازم را تامين كرده كه ماهانه در احكام حقوقي كاركنان وزارت بهداشت و درمان اعمال و از طريق خزانه كل كشور پرداخت مي‌شود. 
به گفته وي، سازمان برنامه و بودجه كشور مصمم است علاوه بر آن، اعتبار اجراي فوق العاده ويژه در احكام كاركنان علوم پزشكي را در ماه‌هاي آتي نيز تامين و اقدام نمايد. 
رئيس امور سلامت و رفاه اجتماعي سازمان برنامه و بودجه كشور با بيان اينكه تامين اعتبار فوق‌العاده‌هاي ويژه ياد شده، بالغ بر ۱۲ هزار ميليارد تومان اعتبار اضافه (علاوه بر اعتبار مصوب دانشگاه) نياز دارد، ادامه داد: در جلسه كميسيون بهداشت و درمان بحث پرداخت منابع يك ميليارد يورو از محل صندوق توسعه ملي به منظور مقابله با كرونا هم مطرح شد. سازمان برنامه و بودجه كشور تا كنون ۴۴۰ ميليون يورو از طريق بانك مركزي به حساب خزانه داري كل كشور (معادل ريالي حدود ۷ هزار ميليارد تومان) واريز كرده است. سازمان برنامه همچنين نسبت به اختصاص آن به بخش بهداشت و درمان به ميزان ۵ هزار و ۶۵۰ ميليارد تومان اقدام نموده و مابقي به منظور مقرري بيمه بيكاري در اختيار صندوق بيمه بيكاري قرار گرفته است. 
وي يادآور شد: در اين جلسه اعلام شد كه از سوي سازمان برنامه و بودجه كشور به منظور تامين نيروي انساني بيمارستان‌هاي وزارت بهداشت از ابتداي شيوع ويروس كرونا تا كنون مجوز به كارگيري بيش از ۲۲ هزار و ۴۰۰ نفر به وزارت بهداشت داده شده كه بخشي از طريق آزمون جذب شدند و انتظار است زودتر فرايند جذب مابقي هم انجام شود.
گفتني است در اين جلسه نمايندگاني از وزارت بهداشت، بانك مركزي و خزانه داري كل كشور نيز حضور داشتند


١١:٢٥ - 1399/06/30    /    شماره : ٩٩٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٩دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 58848
 بازدید امروز : 52
 کل بازدید : 317353
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/8906