يکشنبه ١٠ مرداد ١٤٠٠
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
آیا از اطلاعت موجود در سایت رضایت دارید؟

بلی
خیر

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

فوق العاده ويژه كادر درمان پرداخت خواهد شد

به محض اعلام آمادگي وزارت بهداشت؛ فوق العاده ويژه كادر درمان پرداخت خواهد شد

رییس سازمان برنامه بودجه کشور: از اسفندماه سال گذشته، ۵۰ درصد از امتيازات فصل دهم قانون مديريت خدمات كشوري (حقوق همه كاركنان دولت) افزايش يافت. ۱۵ درصد هم در فروردين ماه اضافه شد. اما گويا برخي از عزيزان در وزارت بهداشت از فوق‌العاده ويژه‌ برخوردار نشده بودند؛ در حالي كه در همين وزارتخانه برخي ديگر آن را دريافت كرده بودند. اين پديده جديدي بود. لذا با وزير بهداشت و معاونين ايشان به دفعات جلسه گذاشتيم. نهايتاً به اين نتيجه رسيديم كه اگرچه اين موضوع پيش بيني نشده بود اما منابع مالي آن را تأمين و پرداخت كنيم. لذا طي نامه‌اي به وزير بهداشت از ايشان پرسيدم كه «چه ميزان منابع مالي براي پرداخت فوق‌العاده ويژه به تمامي كاركنان اين وزارتخانه نياز دارند؟» تا آن را از محل‌هاي قانوني نظير صرفه جويي در منابع و ۱۰ درصد جابجايي رديفها تأمين كنيم. 
وي افزود: آقاي وزير و معاونين ايشان در جلساتي كه داشتيم عنوان كردند كه ماهانه حدود ۸۰۰ ميليارد تومان براي پرداخت فوق العاده ويژه نياز دارند اما بعد در پاسخ مكتوب به نامه بنده اعلام كردند كه ماهانه ۱۲۰۰ ميليارد تومان براي اين منظور نياز داريم! در روزهاي ابتلايم به بيماري كرونا، از معاونينم خواستم با آقاي وزير بهداشت و معاونين ايشان صحبت كنند و هر عددي كه مورد تقاضاي وزارت بهداشت است را تأمين و پرداخت كنيم. لذا هر زماني كه وزارت بهداشت امكان اجراي اين موضوع را داشته باشد و احكام كاركنان خود را اصلاح كند؛ ما منابع مالي پرداخت فوق‌العاده ويژه را تامين خواهيم كرد؛ مضاف بر اينكه در بودجه ۱۴۰۰ نيز اين موضوع خواهد آمد. وزارت بهداشت حتي از ماه آينده هم ميتواند اين موضوع را اجرا كند.
معاون رئيس جمهور در پاسخ به مطالبه ديگر كادر درمان دال بر تبديل وضعيت كاركنان شركتي و قراردادي به پيماني و رسمي، بدون آزمون استخدامي نيز عنوان كرد: طبق قانون، هر نوع تبديل وضعيت از «شركتي و قراردادي» به استخدام «پيماني و رسمي» منوط به آزمون استخدامي شده است. اين موضوع در حوزه كاري سازمان برنامه و بودجه كشور نيست و به سازمان اداري و استخدامي كشور مربوط است. روال كار اينگونه است كه سازمان اداري و استخدامي كشور، تعداد نيروهاي انساني مورد نياز هر دستگاه را اعلام ميكند و سازمان برنامه و بودجه درباره امكان تامين منابع مالي مورد نياز براي جذب اين نيروها اعلام نظر ميكند. 
به گفته وي، سازمان برنامه و بودجه كشور براي جذب ۲۲ هزار نفر در وزارت بهداشت اعلام آمادگي كرده و مقرر شده كه كادر كنوني درمان از اولويت ويژه‌اي در جذب از طريق آزمون استخدامي برخوردار شوند. قوانين استخدامي در اختيار سازمان برنامه و بودجه نيست؛ اما تأمين اعتبار جذب نيروهاي جديد بر عهده اين سازمان است كه محقق شده است.


١٣:٣٦ - 1399/08/07    /    شماره : ١٠٠٩٢    /    تعداد نمایش : ٣٧دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 58854
 بازدید امروز : 92
 کل بازدید : 317393
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/7812